Fransa Bisiklet Turu’nun Kazananı Jonas Vingegaard

07 Perşembe 2022
0 Yorum
Fransa Bisiklet Turu’nun Kazananı Jonas Vingegaard

Danimarkalı bisikletçi Jonas Vingegaard, bir kez daha Fransa Bisiklet Turu’nda üst üste ikinci kez şampiyonluğa ulaştı. Son etabın tamamlanmasıyla birlikte Jumbo-Visma takımından yetenekli bisikletçi Jonas Vingegaard, büyük başarıya ulaştı.

Bu yılki Fransa Bisiklet Turu’nda gösterdiği olağanüstü performansla dikkat çeken 26 yaşındaki sporcu, 82 saat 5 dakika 42 saniyelik derecesiyle rakiplerini geride bırakarak zafere ulaştı. Şampiyonluk sevincini, onunla özdeşleşen tarzda bisikletini havaya kaldırarak coşkuyla kutladı.

Vingegaard’ın en güçlü rakibi BAE Emirates takımından Tadej Pogacar oldu. Ancak Pogacar, Jonas Vingegaard’a karşı 7 dakika 29 saniye geride kalarak ikinci sırayı elde etti. Paris’te son etabın ardından Pogacar, centilmence rakibini tebrik etti. Pogacar’ın takım arkadaşı Adam Yates ise 2023 Fransa Bisiklet Turu’nu genel klasmanda üçüncü sıra ile tamamladı.

El Pais gazetesi yazarı Carlos Arribas, şampiyon Vingegaard ile yaptığı röportajda bisiklet severlere heyecan verici bir haber verdi. Vingegaard, gelecek ay başlayacak İspanya Bisiklet Turu (La Vuelta) için İtalya Bisiklet Turu’nun son şampiyonu Primoz Roglic ile birlikte yarışacaklarını açıkladı.

Jonas Vingegaard’ın müthiş başarısıyla Fransa Bisiklet Turu tarihine adını yazdırması, bisiklet dünyasında unutulmaz bir an olarak kalacak. Şimdi gözler, onun La Vuelta’da nasıl bir performans sergileyeceğine ve Primoz Roglic ile rekabetine çevrildi. Bisikletseverler heyecanla bu mücadeleyi bekliyor!

haraketli araba